حادثه برخورد خودروی نماینده با خودروی ۲۰۶ در مسیر اردکان

در خبرها آمده بود که خودروی حامل یک نماینده مجلس در مسیر اردکان استان یزد با یک خودری ۲۰۶ که از روبرو می‌آمده و از مسیر خود منحرف شده به شدت برخورد کرده. در اثر این حادثه خودروی ۲۰۶ آتش گرفته و دو سرنشین آن فوت کرده و نماینده مزبور هم به اتفاق راننده اش مصدوم شده و به بیمارستان منتقل شده اند. سایت تابناک در این رابطه گذشته از عوامل ایجاد حادثه، علت مرگ دو سرنشین خودروی ۲۰۶ و نجات دو سرنشین خودروی نماینده را صرفا در ساخت داخل و خارج بودن این دو خودرو خلاصه کرده.

تصادف دو خودرو که یکی برای حفظ جان طراحی شده و دیگری برای بازار!

اما واقعیت این است که درست است خودروهای ساخت داخل کیفیت چندانی ندارند ولی نویسنده تحلیل مزبور دارد فیل را با فنجان مقایسه می کند. در خارج  و همان آمریکا و اروپا هم، هم جاده های دو طرفه وجود دارد و هم تفاوت اندازه در خودروها یعنی اگر همین رفتار انحراف به طرف مقابل و برخورد یک لند کروز با یک خودروی کرولای ژاپن در یکی از جاده های دو طرفه آمریکا هم با این سرعت رخ میداد یکی دو کشته حتمی بود.  اینجا یک خودرو حدود ۲.۵ تا ۳ تن وزن دارد و دیگری کمتز از یک تن!

درباره ی علی اکبر دادخواه

دكترای تخصصی مهندسی شيمی: سال 2003 از دانشگاه Texas A&M واقع در شهر كالج استيشن، ايالت تكزاس آمريكا. عنوان رساله دكترا:Hot water extraction with in situ wet oxidation: Polycyclic aromatic hydrocarbons removal from soil. عمده ترين زمينه های پ‍ژوهشی مورد علاقه محيط زيست، بيوتكنولوژی، نانو مواد، انرژی.
برچسب خورده : , . Bookmark the پیوند یکتا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*