طرحی برای آسودگی خیال قاچاقچیان مواد مخدر!

ظاهرا بعضی نمایندگان مجلس طرحی شرم آور را در نظر دارند که در مجلس به رای بگذارند. به گزارش تابناک قرار است قاچاق مواد مخدر برای بار نخست به صدور حکم اعدام منجر نشده و تکرار قاچاق این افیون، مجازات سنگینی از این دست به همراه داشته باشد؛ رویکردی که به قاچاقچیان تازه کار، نوید مجازات هایی مانند زندان، با طول مدت های مختلف می‌دهد و برای آنهایی که قاچاقچی حرفه ای هستند، راهی جز اعدام باقی نمی گذارد.

این در حالی است که اکنون صدور حکم اعدام یا عدم صدور چنین حکمی برای قاچاقچیان، بر مبنای ملاک هایی همچون میزان مواد مخدری است که حمل می‌کنند. معیاری که با طرح جدید نمایندگان مجلس به کل تغییر خواهد کرد و پیش بینی می‌شود، به کاهش صدور حکم اعدام برای محکومان مواد مخدر منجر شود.

تابناک همچنین از بی اثر بودن اعدام قاچاقچیان در کاهش حجم قاچاق این مواد سخن گفته. این توجیهات و این طرج شرم آور است. یعنی طرف را با یک تن مواد دستگیر می کنند میرود مدتی در زندان آموزش می بیند آموزش می دهد تا بیاید بیرون و ۱۰ تن قاچاق کند!
اعدام بی اثر نیست. نحوه صدور و اجرای اعدام است که بی اثر است. در مقایسه با کمیت قاچاق مواد مخدر و تعداد افرادی که در این کار دخیل هستند تعداد اعدامهای خیلی هم پایین است و در محاسبه ریسک توسط قاچاقچیان احتمال دستگیری یک فرد مشخص خیلی پایین است مثل جایزه بانکها که هیچکس فکر نمی کند برنده مثلا دویست ملیون تومان خودش باشد.
از اعدام قاچاقچی مهمتر برخورد با فرماندهان پاسگاههای مسیر از مرز تا نقطه دستگیری قاچاقچی است تا مشخص شود چطور مثلا یک تن مواد از مرز افغانستان تا پاسگاه نایین نزدیک اصفهان یا ورامین نزدیک تهران رسیده است؟

درباره ی علی اکبر دادخواه

دكترای تخصصی مهندسی شيمی: سال 2003 از دانشگاه Texas A&M واقع در شهر كالج استيشن، ايالت تكزاس آمريكا. عنوان رساله دكترا:Hot water extraction with in situ wet oxidation: Polycyclic aromatic hydrocarbons removal from soil. عمده ترين زمينه های پ‍ژوهشی مورد علاقه محيط زيست، بيوتكنولوژی، نانو مواد، انرژی.
برچسب خورده : , , . Bookmark the پیوند یکتا.

2 Responses to طرحی برای آسودگی خیال قاچاقچیان مواد مخدر!

  1. آرش میگوید :

    علاقه شما به اعدام انگار از جمهوری اسلامی هم بیشتر است. نگران هر چه هستید، نگران کم کاری رژیم در اعدام نباشید. هم به اندازه کافی چوبه دار هست هم جوخه اعدام. بروید ببینید چه شده است که جمهوری اسلامی از اعدام کردن خجالت کشیده است

    • آن کسانی باید خجالت بکشند که عاملان ترور وحشتناک بیش از ۱۷ هزار ایرانی را که اغلب از مردم عادی و کوچه بازار بودند را حمایت کردند و سپس پناه دادند. عاملان کشتار فجیع هزاران ایرانی راحت و راست راست در شهرهای اروپا و آمریکا در حال راه رفتن هستند! حامیان تروریستها و قاچاقچیان و دزدان باید خجالت بکشند و شما که از آنها حمایت می کنید.
      هر قاچاقچی مواد مخدر عامل مرگ حداقل ۱۰-۲۰ جوان ایرانی است. این بی شرفها پس از هربار ترک اعتیاد مواد مجانی به معتادان در حال ترک در کمپها، بیمارستانها یا حتی زندانها می رسانند تا مشتریان خود را حفظ کنند. لعنت بر آنها و حامیان آنها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*