مسلمان ، کسى است که مسلمانان از زبان و دست او آسوده باشند .

رسولُ اللّه ِ صلى الله علیه و آله : المُسلِمُ مَن سَلِمَ المُسلمونَ مِن لِسانِهِ و یَدِهِ .
پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : مسلمان ، کسى است که مسلمانان از زبان و دست او آسوده باشند .
متاسفانه در بین مراکز و اشخاصی که گمان می‌رود بیشتر از همه ملتزم به آداب اسلامی و رعایت حقوق دیگران باشند افرادی پیدا می‌شوند که به گمان خود مروج اسلام و خدمت به اهل بیت هستند در حالی که روشی که برگزیده اند مخل آسایش مسلمانان و در تناقض با احادیث و نصوص صریح اسلامی است.
مثالی صریح برای مطلب بالا روشی است که سالیان متوالی متولیان امامزاده سید محمد خمینی شهر در جوار دانشگاه صنعتی اصفهان در پیش گرفته اند و آن اینکه در مناسبتهای مختلف مخصوصا شبهای قدر و دیگر شبهای ماه مبارک رمضان با بلند کردن صدای بلندگوهای آن امامزاده که رو به کوی مسکونی دانشگاه است در حد وحشتناک و غیر قابل تصور تا دیروقت آسایش را از ساکنان کوی گرفته اند. علیرغم نامه نگاری های متعدد و درخواست ساکنان و یادآوری این امر توسط روحانیان ساکن کوی که بلند کردن صدای بلندگوهای مراکز دینی به غیر از اذان در هر مناسبت و برنامه دیگری به فتوای امام خمینی (قدس سره) غیر شرعی است با این حال تا کنون گوش شنوایی برای این درخواستها و سخنان پیدا نشده است.
بدینوسیله از هر مسئولی که در خود مسئولیتی برای جلوگیری از بدعتها و آذار و اذیت مردم مسلمان به اسم اسلام حس می‌کند تقاضا میشود که با مشاهده این نامه سرگشاده هر گونه اقدام مقتضی را در جهت جلوگیری از این مردم آذاری به عمل آورد. مسلما این بلندکردن صدای بلندگوهای پرقدرت از سه جهت در تناقض با تعلیمات اسلام ناب است. اول اسراف در مصرف انرژی، ثانیا اذیت مستمعین حاضر در خود امامزاده و ثالثا اذیت و آذار ساکنین کوی اساتید دانشگاه صنعتی و احتمالا ساکنان محله های مسکونی دیگر در اطراف امام زاده از جمله مردم دهنو.

درباره ی علی اکبر دادخواه

دكترای تخصصی مهندسی شيمی: سال 2003 از دانشگاه Texas A&M واقع در شهر كالج استيشن، ايالت تكزاس آمريكا. عنوان رساله دكترا:Hot water extraction with in situ wet oxidation: Polycyclic aromatic hydrocarbons removal from soil. عمده ترين زمينه های پ‍ژوهشی مورد علاقه محيط زيست، بيوتكنولوژی، نانو مواد، انرژی.
برچسب خورده : , . Bookmark the پیوند یکتا.

One Response to مسلمان ، کسى است که مسلمانان از زبان و دست او آسوده باشند .

  1. نسیم کارتیل میگوید :

    سلام . متشکرم که به وبلاگم سرزدید و نظر دادید.
    اگر میخواهید که درمورد زبان گرجی بیشتر بدونید و اونو یاد بگیرید به کانال های گرجی فارسی درتلگرام سر بزنید
    https://telegram.me/joinchat/Cvwm5D3uubfld5jeBbPSow

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*