مردم در آستانه انتخاباتی سرنوشت ساز

امروز دقیقا ۴ ماه از نوشتن آخرین مطلب این وبلاگ می‌گذرد. دلیل این فاصله طولانی هم برمیگردد به وقایع سرنوشت سازی که به سرعت پیرامون ما همزمان یا پشت سر هم در حال وقوع هستند و واکنشهایی که دولتمردان ما به این وقایع از خود بروز می‌دهند.

مهمترین مسئله ای که باعث شد طی این مدت دست بنده به نوشتن نرود کشتار چند هزار تن از حجاج مظلوم از جمله حدود ۵۰۰ تن از حجاج ایرانی در منا در روز عید قربان در حج تمتع امسال بود. واقعه وحشتناکی که با توجه به همه جوانب امر بی شک یک برنامه عمدی و جنایتکارانه در راستای اهداف استکبار جهانی و عمله و مزدوران آنها از آل سقوط و آل جنایت بود. با این حال هرآنچه از آل جنایت سر بزند تعجب برانگیز نیست چون میزان سقوط و انحطاط این خاندان حد و مرزی ندارد. آنچه باعث افسردگی و فشار بر روح و روان ملت از جمله این حقیر بود، بی خیالی مسئولان اجرایی و دولت محترم جمهوری اسلامی از جمله شخص رئیس جمهور محترم و وزیر خارجه بود. بی شک یکی از مهمترین پارامترهای تاثیرگذار در آرامش روانی و اعتماد و رضایت مردم از دولت، اهمیتی است که دولتمردان برای جان و مال تک تک افراد ملت مخصوصا در خارج از کشور و رفتار دولتهای خارجی با اتباع خود قائلند.

متاسفانه رئیس محترم دولت و وزیر خارجه جناب آقای ظریف از این واقعه سربلند بیرون نیامدند. جناب آقای روحانی ماندن و سخنرانی در صحن سازمان ملل را با نطقی که چندان به آل سقوط هم برنخورد به بازگشت فوری و انجام واکنش جدی به آن جنایت ترجیح داد و سرانجام طبق همان برنامه قبلی پس از چند روز به کشور بازگشت، اگر چه با تمام توان آن را بازگشت زود هنگام و لغو دیدارها برای پیگیری وضعیت جانباختگان و مجروحان اعلام کردند. جناب وزیر خارجه هم که تا چراغهای سازمان ملل را خاموش نکردند و درش را قفل نکردند از جایش تکان نخورد! در این میان باز مثل همیشه این حضرت آقا بود که باز به داد مردم رسید و با آن موضع محکم به آل سقوط فهماند که خواب و خیال برنداردشان و بفهمند که ملت ما بی کس و کار نیست و اگر بخواهند زیادی پررویی کنند سیلی سختی خواهند خورد.

به هرحال امید میرفت که حداقل با بازگشت حجاج و فرارسیدن ۲۰ محرم همزمان با ایام عزاداری حسینی، برنامه های مفصلی هم برای بزرگداشت چهلم جانباختگان حج  به صورت سراسری و با ابهت برگزار شود، در حالیکه اصلا حتی اسمی هم از چهلم این عزیزان مظلوم در صدا و سیما و رسانه های دیگر برده نشد تا ثابت کند ما کلا خیلی زود همه چیز را فراموش می‌کنیم و با این حافظه خیلی کوتاه مدت باید انتظار خیلی از مسائل را داشته باشیم.

بحث حافظه کوتاه مدت پیش آمد، شاید بی مناسبت نباشد ارتباط  سوء استفاده از این مسئله توسط سیاست بازان را هم خیلی کوتاه بررسی کنیم. اصولا مهمترین سلاح و استراتژی فرصت طلبان مصلح نما و ناجی های قلابی همین تکیه بر فراموشکاری زودهنگام ما است. اینها با زرنگی تمام با پس و پیش کردن وقایع قابلیت عجیبی در وارونه جلوه دادن وقایع و جابجایی جایگاه مجرم و متهم دارند. در همه سطحی هم این دست سیاست بازان پیدا می‌شوند از سران استکبار و استثمار در جهان تا بعضی از چهره های ملی و محلی. هنر بزرگ این دسته از افراد زبان چرب و نرمشان است که در عین بلاغت و ادعای ادب داشتن بدترین اهانتها و تهمتها را به دیگران می‌زنند و با اعتماد به نفسی عجیب حرفهای توخالی می‌زنند. فقط به عنوان یک مثال خودشان به هر دلیلی از عمد و سهل انگاری گرفته تا پیشامد غیر قابل پیش بینی در یک صنعتی مدارک و بهانه برای طرفهای مقابل این ملت فراهم کرده اند تا حدود ۱۲ سال داستان ادامه پیدا کند. طی سالیان دراز هروقت این قضیه در آستانه حل واقعی با حفظ دستاوردها رسیده، یا مشکلی در داخل ایجاد کرده‌اند ی صریحا به خارج گرا داده‌اند و سنگ انداخته اند فقط برای اینکه بتوانند از ان به عنوان ابزاری برای به قدرت رسیدن استفاده کنند. وقتی هم که به قدرت رسیدند هر آنچه رهبری بارها به آنها تذکر داد که مواظب رخنه دشمن باشند باز از هول حلیم و برای اینکه زمان بندیشان برای نشان دادن در باغ سبز در انتخابات مجلس دهم به هم نخورد عجله کردند و طبق نص سخنان رهبری اسباب رخنه و نفوذ را در برخی موارد خیلی مهم فراهم کردند و در این موضوع مجلس هم آنچنان خنثی عمل کرد تا اینکه بالاخره شخص  رهبر معظم مجبور به تدارک وضع و بستن راههای رخنه با  ۹ شرط الحاقی و ذکر این نکته شدند که این امر در آینده از موارد عبرت آموز خواهد شد.

Entekhabat

در مورد موضع گیریهای بین المللی هم در بین بسیاری از دولتمردان غرب زدگی و جلب رضایت غربیها و حتی نوکران بی مقدار آنها مانند  اردوغان و آل سقوط که مسبب به راه افتادن حمام خون در میان مسلمانان از شیعه و سنی هستند واضح و بر همگان عیان است. هرچند ترور و کشتار شهروندان  در هر لباس و شکل و در هرمکانی محکوم است معلوم نیست با چه توضیحی میتوان ارسال پیام فوری برای حوادث پاریس و به راه انداختن موج محکومیت در بعضی از رسانه ها را در کنار سکوت در مقابل کشتار شیعیان و عاشقان ایران در بیروت در روز قبل از آن یا سکوت در برابر کشتار روزانه شیعیان و دوستداران امام و ایران در پاکستان و یا نیجریه را توجیه کرد.

در هر صورت در دوماه باقی مانده به انتخابات مجلس دهم بی شک دشمن خارجی و عوامل داخلی آن تمام توان و قوای تبلیغی و تخریبی خود را به کار خواهند گرفت که افرادی همسو با خود و حداکثر خنثی را به مجلس بفرستند. در این راستا همانطور که بنده بارها در مباحثات با دوستان پیش بینی کرده ام و زمان بندی مذاکرات و امضا و اجرای برجام هم بر همین اساس انجام شده احتمالا در عرض چند هفته آینده بعضی از تحریمهای غیر مهم و روبنایی با نمود بالا در قشر جوان از جمله مجوز صدور بعضی از انرم افزارها و کالاهای مصرفی که در میان قشر جوان با سر و صدا همراه باشد  برداشته شده و کمی گشایش موقت اقتصادی و کاهش ۵ تا ۱۰حداکثر  درصدی قیمت دلاری که در چند ماه گذشته حدود ۵۰۰ تومان روی آن رفته را شاهد خواهیم بود.

در این میان نکته مهمی که مردم باید مد نظر داشته باشند، تقویت حافظه تاریخی خود و پژوهش و تحقیق در مورد ادعا و تحلیلهای هر شخص مدعی است تا ببیند جقدر ادعاها با واقعیتها همپوشانی دارند.

درباره ی علی اکبر دادخواه

دكترای تخصصی مهندسی شيمی: سال 2003 از دانشگاه Texas A&M واقع در شهر كالج استيشن، ايالت تكزاس آمريكا. عنوان رساله دكترا:Hot water extraction with in situ wet oxidation: Polycyclic aromatic hydrocarbons removal from soil. عمده ترين زمينه های پ‍ژوهشی مورد علاقه محيط زيست، بيوتكنولوژی، نانو مواد، انرژی.
برچسب خورده : , , . Bookmark the پیوند یکتا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*