سوسک و محافظ بابا

مدتی است که مسائل زیادی رخ داده و فرصت بررسی و اظهار نظر در باره آنها هم با همه اهمیتی که دارند در یک فرصت کم امکان پذیر نیست. از طرفی جناب آقای رئیس صحبت در بعضی از امور مانند توافق و قطعنامه و اینها را هم که قدغن کرده‌اند.

 

با این حال بخشی از خاطرات یک نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با روزنامه شرق نظرم را جلب کرد:

 

“صبح خیلی عجله داشتم که … … ادامه مطلب

افزایش قیمت تنها راه کاهش مصرف سوخت؟

به گزارش جهان، افزایش ۵ درصدی قیمت حاملهای انرژی سال گذشته با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۹۴ رقم خورد. این درحالیست که ظاهرا در جلسه اخیر هیات دولت افزایش قیمت فرآورده‌های نفتی برای سال جاری به تصویب رسید اما هنوز ابلاغ نشده است.

بنابراین زمزمه‌های تک نرخی شدن قیمت بنزین چند روزی است به گوش می‌رسد و شنیده‌ها حاکی از آن است قیمت هر لیتر ۱۰۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

… ادامه مطلب

چراغی را که ایزد برفروزد – هر آنکس پف کند ریشه‌اش بسوزد

امام علی علیه السّلام فرمودند: ما أکثَرَ العِبَرَ وَ أقَلَّ الاِعتِبارَ ؛

چه بسیارند عبرت ها ، و چه اندک است عبرت گرفتن .

غرر الحکم و درر الکلم، حدیث۹۵۴۲ … ادامه مطلب

ارزش پول

رئیس جمهور …. همچنین خاطرنشان کرد که هدفشان از این فشارها این است که بتوانند ارزش پول را کاهش دهند، قصد دارند دستاوردهای …. را بی‌نتیجه و خنثی کنند و صادرکنندگان نیز می‌خواهند تمام آنچه را که به علت بی‌کفایتی و حماقت خود از دست داده‌اند اینگونه جبران کنند.

فکر می‌کنید به جای سه نقطه نام کدام کشور را باید گذاشت؟ ایران بهمن ۱۳۹۱ و رئیس جمهور احمدی نژاد؟ نه کشور مزبور آرژانتین است و رئیس جمهور آن کریستینا فرناندز … … ادامه مطلب

۸۰ شتر پای این ملکه قربانی کنید.

در این نوشته به دو خبر و مطلب ظاهرا خیلی دور از هم پرداخته شده که اتفاقا در عنوان هر دوی انها از واژه “ملکه” استفاده شده.

سایت جهان در خبری با عنوان “فرود ملکه هواپیماهای دنیا در ایران” به نقل از خبرگزاری فارس گزارش داد سعید چلندری  با اعلام خبر ورود پهن‌پیکر‌ترین ایرباس دنیا به فرودگاه امام خمینی (ره) اعلام کرد: طبق درخواست شرکت هواپیمایی امارت‌ایر، جلسات متعدد و هماهنگی‌های ارگان‌ها، بررسی‌های فنی ‌و عملیاتی برای حضور ایرباس ۳۸۰ … … ادامه مطلب

ادوارد شواردنادزه درگذشت

ادوارد شواردنادزه، رئیس جمهوری سابق گرجستان و آخرین وزیر خارجه شوروی سابق، امروز (دوشنبه) پس از مدتهای طولانی گذراندن دوره بیماری درگذشت.

به گزارش ایسنا شواردنادزه ۸۶ ساله نقش مهمی در پایان جنگ سرد ایفا کرد که در آن دوره سمت وزارت امور خارجه شوروی را بر عهده داشت. وی همچنین در سال‌های اولیه پس از استقلال گرجستان نقش رهبری گروه‌های سیاسی را بر عهده داشت.

البته ایسنا اشاره‌ای به دیدار شواردنادزه با حضرت امام برای رساندن پاسخ گورباچف به … … ادامه مطلب

سال نو مبارک

ده روز از شروع سال نو می‌گذرد و به دلایل مختلف از جمله زیارت کربلا و دید و بازدیدها قبل از این فرصت مناسبی برای پرداختن به مسائل این دو هفته گذشته که البته کم هم نبودند پیش نیامد. شاید ما تنها کشوری در دینا باشیم که به شکل غیر رسمی به صورت متوالی حدود یک ماه دستگاهها دولتی و به صورت رسمی هم بیش از دو هفته هم رسانه های مکتوب در آن تعطیل می‌شوند و حتی صدا و … … ادامه مطلب

دنیای ارتباطات و غیره!

امروزه دیگر کمتر فرد به روز از لحاظ فناوری ارتباطات یا به اصطلاح آپ تو دیتی هست که از نرم افزارهای ارتباطی قابل نصب بر روی گوشی‌های هوشمند از قبیل واتساپ و تانگو و غیره استفاده نکرده باشد یا با آنها  آشنایی نسبی نداشته باشد.

امروزه از یک طرف گاهی عدم استفاده از این نوع ابزارهای ارتباطی گاهی غیر ممکن می‌شود و از طرفی نگرانی‌ها در مورد اطلاعاتی که سازندگان این ابزارها از دستگاههای مصرف کنندگان یا از پیامها و … … ادامه مطلب

حمل و نقل بین المللی در قرن بیستم با الاغ!

برای حفظ خیلی چیزها از جمله وحدت ملی، بنده تا کنون مطلب چندان جدی در باره توافق دولت یازدهم با مجموعه معرف به ۵+۱ یا آنچه خودشان می‌گویند ۳+۳ ننوشته ام و با جو موجود هم فکر نکنم تحملی برای نوشتن یک مطلب موشکافانه دقیق علمی، سیاسی و حقوقی در باره این توافقنامه باشد و در مواردی هم شاید صلاح نباشد تبعات این توافق را به کسل مفصل و دقیق بیان کرد. با این حال برای آنکه جناب آقای سریع … … ادامه مطلب

مذاکرات ژنو

مذاکرات ژنو پایان یافت و دو طرف ظاهرا موافقتنامه‌ای را امضا کرده‌اند که هنوز محتویات دقیق آن برای عموم به غیر از امضاکنندگان آن و بعضی‌های دیگر مشخص نیست. در این میان تیم مذاکره‌کننده ایران به ریاست آقای ظریف مدعی یک پیروزی تاریخی هستند و طرفهای دیگر هم همینطور و شاید خیلی با صدای رساتر مدعی یک پیروزی تاریخی هستند! و با توجه به خط کاملا متمایز دو طرف خیلی خیلی بعید است که هردوطرف راست بگویند.

در این راستا … … ادامه مطلب